Zespół trenerski

Sylwia Misiak

Sylwia Misiak
Sylwia Misiak

„Jestem mamą Oli i Ali, noszonych w chustach i masowanych od pierwszych dni życia. Z malutką Alicją w chuście w 2011 roku ukończyłam kurs dla doradców AND. Działam również jako instruktorka masażu Shantala, Promotorka Karmienia Piersią i instruktorka aktywnej szkoły rodzenia.

Jestem pomysłodawczynią i realizatorką licznych akcji oraz projektów kierowanych do rodziców i przyszłych rodziców w Zielonej Górze; współorganizatorką kilku edycji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości, Tydzień Godnego Porodu (Fundacja Rodzić po Ludzku), Tydzień Karmienia Piersią; koordynatorką projektów: Jak uniknąć baby blues (2015), Letnia szkoła świadomego rodzicielstwa (2016), Lato bliskości (2017), Młoda mama nie jest sama (2017).

Ponadto współtworzyłam Stowarzyszenie Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO i wiceprezeską Stowarzyszenia Przestrzeń 4a.

Wraz z Małgorzatą Stysińską we wrześniu 2017 r. otworzyłam w Zielonej Górze Centrum Bliskości. Na stałe współpracuję ze szkołami rodzenia: Ksenia w Zielonej Górze, Czas Narodzin w Żaganiu, Oaza w Sulechowie.”

Wybrane szkolenia
Doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich – Akademia Noszenia Dzieci (03.2011)
Kurs instruktorski masażu Shantala wg metodyki holenderskiej – Maatchap Shantala Babymasage (07.2011)
Doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich (akredytacja) – Akademia Noszenia Dzieci (09.2011)
Szkolenie z metody Bobas Lubi Wybór (BLW) z Gill Rapley (09.2012)
Profesjonalna opieka nad kobietą i dzieckiem po porodzie – rozwój małego dziecka, integracja sensoryczna, masaż, laktacja – Fundacja Rodzi po Ludzku (11.2013)
Kurs masażu klasycznego I i II stopnia – Akademia Rozwoju Zawodowego MEDICA (03-06. 2014)
Promotor Karmienia Piersią – Centrum Nauki o Laktacji (08-11.2015)
Sztuka prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia – Fundacja Rodzić po Ludzku (04-05.2017)

Wybrane konferencje:
Ogólnopolska Konferencja Bliskości (2013, 2014, 2016)
Ogólnopolska Konferencja Noszenia 2015 (panelistka), 2016, 2017 (panelistka)
III Ogólnopolska Konferencja Montessori (04.2013)
Trudne dobrego początki – potencjał kobiety, potencjał położnej Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni (04.2014)
Procedury i emocje – profesjonalna relacja położnej z kobietą – Fundacja Rodzić po Ludzku (2015)
– Fundacja Rodzić po Ludzku (2016)
Opieka okołoporodowa – ujęcie interdyscyplinarne – Uniwersytet Szczeciński (06.2017)

Wydarzenia, projekty, warsztaty
Współorganizatorka Międzynarodowego Tygodnia Bliskości w Zielonej Górze (od 2012 roku)
Współorganizatorka Tygodnia Godnego Porodu (2016)
Wprowadzenie do pracy z chustą rebozo – Stowarzyszenie Doula w Polsce (10.2014)
Jak uniknąć baby blues? – koordynatorka projektu (2015)
Letnia szkoła świadomego rodzicielstwa – koordynatorka projektu (2016)
Lato bliskości – koordynatorka projektu (2017)
Ekspertka w kampaniach takich jak Świadoma Mama, Bezpieczny Maluch.

Milena Nadolna-Dróżdż

Milena Nadolna-Dróżdż
Milena Nadolna-Dróżdż

„Z wykształcenia jestem ekonomistką i menedżerem kultury, z zamiłowania inicjatorką i organizatorką, z pasji Doradczynią Noszenia Dzieci w chustach i nosidłach miękkich oraz trenerką.

Ogromny wkład w to, że jestem w miejscu, w którym jestem, mają moje cudowne dzieci. Nigdy też nie przypuszczałam, że moje życie tak diametralnie zmieni 4 metrowy kawałek chusty. Natrafiłam na nie, kiedy szukałam sposobu na kolki syna. Chciałam mu jakoś pomóc i wesprzeć moje mdlejące od noszenia ręce. To było 10 lat temu. Natomiast przy narodzinach córki poznałam dobrodziejstwo rodzicielstwa bliskości i „przepadłam”.

Swoją akredytację Doradcy Noszenia Dzieci ukończyłam w 2012 r. To właśnie na kursie Magdalena Sendor wprowadziła mnie w świat języka empatii (wg Porozumienia bez Przemocy). Od tamtej pory zachustowałam setki rodziców, zorganizowałam 5 edycji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości w Lesznie oraz wiele innych wydarzeń czy konferencji także na skalę międzynarodową.

Przez 8 lat współprowadziłam Fundację Centrum Aktywności Twórczej pełniąc funkcję wiceprezeski. Jestem współzałożycielką Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia „SEDNO” oraz przewodniczącą komisji rewizyjnej. Współorganizowałam III Ogólnopolską Konferencję Noszenia Dzieci w Poznaniu.

W lipcu 2017 r. ukończyłam studia podyplomowe na Collegium Civitas „Porozumienie bez Przemocy” i obecnie współprowadzę grupę praktykującą NVC w Lesznie.

Na co dzień jestem radosną, pełną energii, uwielbiającą podróże i sport mamą i żoną.”

Ada Stefańska

Ada Stefańska
Ada Stefańska

„Jestem mamą Mikołaja i Maksymiliana, dzięki którym odkryłam świat chustonoszenia i rodzicielstwa bliskości. Szkolenie na Doradcę Noszenia Dzieci ukończyłam w AND w 2013 r. Jestem również Instruktorem Masażu Shantala oraz Promotorem Karmienia Piersią. Na co dzień swoją działalność prowadzę jako Rozwojownia Mamina na terenie województwa zachodniopomorskiego, głównie w Szczecinie i Stargardzie.

Od 2012 roku aktywnie działam na rzecz promowania idei noszenia oraz bliskościowego rodzicielstwa, współorganizując oraz prowadząc spotkania i warsztaty dla rodziców oraz przyszłych rodziców między innymi z okazji Tygodnia Bliskości oraz Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

W 2014 r. założyłam lokalną społeczność rodziców noszących w chuście, która umożliwia im aktywne spędzanie czasu w gronie innych rodziców, szkolenia oraz wsparcie w temacie. Działania lokalnej społeczności już wiele razy były zauważane przez lokalne media.

Pod koniec 2016 r. wzięłam udział w projekcie tworzenia Stowarzyszenia Pomorze Zachodnie w Chuście, które zostało oficjalnie zarejestrowane w styczniu 2017 r.

Jestem również członkiem Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO.

Praca jako Doradca Noszenia daje mi możliwości stałego rozwoju i kształcenia się. Cenię sobie możliwość wymiany doświadczeń z innymi doradcami, a także kontakt ze specjalistami z dziedziny fizjoterapii. Wierzę, że noszenie ma wiele „barw” i wymaga szerokiego i otwartego spojrzenia.”

Wybrane szkolenia
Kurs Masażu Shantala w Polskiej Szkole Masażu Shantala (2012)
Kurs na Doradcę Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich (2013)
Kurs na Promotora Karmienia Piersią (2016)
Studia Podyplomowe Żywienie człowieka i promocja zdrowia (2016-2018)

Wybrane konferencje
Konferencja Bliskości (Warszawa 2013 i 2015)
Konferencja Dobry Poród- Silna Rodzina (Poznań 2014)
Ogólnopolska Konferencja Noszenia Dzieci (Poznań 2015, 2016, 2017)
Konferencja Opieka Okołoporodowa- ujęcie interdyscyplinarne (Szczecin 2017)

 

Anna Zin

Anna Zin
Anna Zin

„Jestem jedną z inicjatorek chustonoszenia w Polsce, założycielką wrocławskiego oddziału Klubu Kangura – pierwszego ogólnokrajowego stowarzyszenia promującego chustonoszenie. Od 2009 roku aktywnie działam jako doradczyni z certyfikatem Die Trageschule Dresden,a od 2015 r. również z akredytacją Akademii Noszenia Dzieci.

W swojej pracy zafascynowałam prawidłowym noszeniem tysiące rodziców z Wrocławia i okolic. Jestem założycielką Szkoły Noszenia Przywiązanie, w której od lat organizuję i prowadzę warsztaty oraz indywidualne konsultacje z zakresu noszenia w chuście i masażu Shantala. Jestem również absolwentką podyplomowych studiów z zakresu Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga; współzałożycielką Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO; uczestniczką wielu polskich i zagranicznych konferencji babywearingowych. Prywatnie – jestem mamą syna i córek-bliźniaczek, wszystkich noszonych w chuście.

Noszenie to dla mnie przede wszystkim pierwszy ważny krok do Rodzicielstwa Bliskości i budowania relacji rodzinnych na bazie wzajemnego zrozumienia i brania pod uwagę potrzeb wszystkich członków rodziny. To bardzo prosty, przyjemny i ważny początek pięknej przygody, która rozwija w nas mięsień empatii. Chusty stały się też moją drogą zawodową, źródłem wielkiej satysfakcji, spełnienia i poczucia sensu.

Akademia Noszenia Dzieci wg mnie łączy w sobie to, co w pracy doradcy bardzo ważne, czyli dbanie zarówno o prawidłowy rozwój dzieci, jak i o potrzeby całej rodziny. Ścisła współpraca z fizjoterapeutami, którzy pomagają dobrać idealne sposoby noszenia do potrzeb dzieci na różnych etapach rozwoju oraz z psychologami, którzy uwrażliwiają na potrzeby rodziców w tym szczególnym momencie, jakim są pierwsze tygodnie i miesiące po narodzinach dziecka sprawia, że szkoła ta kształci doradców wszechstronnie. Wielkim wyróżnikiem Akademii Noszenia Dzieci są też warsztaty wprowadzające do Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga – narzędzia komunikacyjne proponowane przez NVC są bowiem niezwykle ważnym i przydatnym elementem pracy doradcy.”

 

Marta Żurek

Marta Żurek
Marta Żurek

„Moja przygoda z chustonoszeniem rozpoczęła się wraz z narodzinami pierwszego dziecka w 2007 r. Poprzez własną naukę, nabywanie doświadczenia na warsztatach i spotkaniach rodziców zaangażowałam się w prace stowarzyszenia Nośmy Dzieci, prezentowanie wiązań i doradztwo na regularnych spotkaniach rodziców w fundacji Sto Pociech, organizację warsztatów chustowych w ramach różnych wydarzeń adresowanych do młodych rodziców.

Jestem trenerką i współautorką programu szkoleniowego Akademii Noszenia Dzieci.

W 2012-2013 ukończyłam kurs kompetencji trenerskich „Train the Trainer” cz.I & II na UOUW (120h). W 2016 r. ukończyłam roczne Studium dla Doul w Wielkopolskiej Szkole Medycznej, akredytowane przez stowarzyszenie Doula w Polsce. Cały czas regularnie pracuję z rodzicami w ramach konsultacji indywidualnych.

Jestem współautorką publikacji „Wiązanie chusty. Prosty poradnik” wyd.2014 – we współpracy z firmą LennyLamb.

Noszenie własnych dzieci na początku było przygodą i odkrywaniem rodzicielstwa, potem zrodziło potrzebę przekazywania idei i wiedzy innym rodzicom. Na sali szkoleniowej wciąż niezmiennie czerpię inspirację od uczestniczek i z radością uczestniczę w początku drogi doradczyń Akademii.”