Kolejne doradcze święto – zjazd Akademii 2024

 

Miejsce zjazdu, siedziba Fundacji Sto Pociech, pozwoliło zatoczyć symboliczne koło, gdyż to właśnie tutaj odbyły się pierwsze szkolenia prowadzone od 2010 roku przez założycielki szkoły Magdę Sendor i Martę Żurek.

Część szkoleniową rozpoczęłyśmy wykładem fizjoterapeutki uroginekologicznej Agaty Łojek.  Ekspertka przybliżyła nam temat miednicy i jej powiązań z innymi częściami naszego organizmu. Szczególnie skupiłyśmy się na kobiecej budowie ciała, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży i we wczesnym macierzyństwie. Otrzymałyśmy też praktyczne wskazówki na co zwracać uwagę, by wspierać dno miednicy.

Kolejne części to warsztaty. Doradczynie mogły wybrać dwie z następujących propozycji.

Warsztat “Hop na plecy!” poprowadzony przez Adę Stefańską i Magdę Imianowską. Podczas wspólnej pracy przyjrzałyśmy się temu, czego najbardziej boją się rodzice, jeżeli chodzi o noszenie na plecach. Sprawdziłyśmy jak zamienić wkładanie na plecy w zabawę oraz przewiązałyśmy kilka niecodziennych plecaków, m.in. Christina’s backcarry.

Warsztat “Możliwości nosideł hybrydowych” przeprowadziły Milena Nadolna-Dróżdż oraz Sylwia Misiak. Gościnnie pojawiła się Ania Kawka pokazując możliwości produktu marki Kavkababy. Doradczynie mogły wypróbować wiązania tego typu nosideł w najróżniejszych kombinacjach, m.in. w wiązaniu jak kieszonka, na plecach i w kilku wariacjach na biodrze. 

Kolejna propozycja to warsztat dotyczący wypalenia zawodowego. Uczestniczki poprowadziła certyfikowana doradczyni Akademii Katarzyna Ukleja. Przyjrzałyśmy się miejscu, w którym obecnie jesteśmy w swojej pracy, a także sprawdziłyśmy czego potrzebujemy, by wspierać siebie w codzienności. Warsztat okazał się bardzo otwierający nie tylko pod kątem pracy doradcy noszenia. 

Warsztat “Jak mówić o bliskości w sieci” przygotowała Ania Sikorska, którą można znaleźć w social mediach jako Utkani z miłości. To rozmowy o tym jak prowadzić profile, jak robić zdjęcia na fanpejdże i jakie poruszać tematy.

Dzień wcześniej odbył się warsztat aktualizacyjny tzw. magiel. Na takim warsztacie doradczynie nie tylko powtarzają znane ze szkolenia wiązania, wprowadzają modyfikacje, ale przede wszystkim wymieniają się doświadczeniami ze swojej kilkuletniej pracy. 

Zachęcamy do spotykania się na warsztacie co dwa lata. Listę doradczyń z aktualną akredytacją znajdziecie w zakładce: Doradczynie i doradcy

Warto dodać, że spotkałyśmy się również w całkiem sporym gronie w sobotni wieczór, co na pewno dodało nam dużo pozytywnej energii do bardziej szkoleniowego kolejnego dnia.

Jesteśmy ogromnie wdzięczne, że miałyśmy możliwość spotkać się w większym gronie. Po kilku latach bez dorocznych zjazdów czujemy, że udało nam się wspólnie podtrzymać ducha AND na tym warszawskim spotkaniu!

Mamy nadzieję kontynuować zjazdy w kolejnych latach.