O Akademii

Akademia Noszenia Dzieci działa od 2010 roku i jest pierwszą polską szkołą noszenia.

W 2018 roku zespół trenerski AND został rozszerzony o kolejne doświadczone trenerki. Każda z nich wnosi do naszej inicjatywy swoją wyjątkowość, wiedzę i entuzjazm. Są nimi, w kolejności alfabetycznej: Sylwia Misiak, Milena Nadolna-Dróżdż, Ada Stefańska, Anna Zin.

Nowy skład zespołu trenerskiego AND od 2018 r.

Propagujemy noszenie w chustach i nosidłach miękkich ze szczególną uwagą skierowaną na harmonijne wpisanie noszenia w codzienną pielęgnację małego dziecka w kontekście jego rozwoju psychomotorycznego oraz potrzeb jego i jego rodziny. Stąd w programie szkoleń poza częścią praktyczną znajdują się bloki tematyczne dotyczące rozwoju psychoruchowego niemowlęcia, aspektów organizacyjnych nauczania noszenia, roli doradcy jako osoby pracującej z rodzicami małego dziecka.

Dużą wagę przykładamy do znaczenia i jakości kontaktu doradcy z rodzicem i w czasie szkoleń proponujemy zapoznanie się z elementami Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga.

Celem Akademii jest szkolenie doradców na terenie całej Polski oraz umożliwianie im aktywnej wymiany doświadczeń. Budując program szkolenia podjęłyśmy współpracę ze specjalistami, min. fizjoterapeutami, ortopedą oraz psychologiem a w trakcie kolejnych edycji szkoleń regularnie zapraszamy do współpracy fizjoterapeutów i psychologów.

Szkolenie przygotowuje do prowadzenia konsultacji indywidualnych i warsztatów grupowych. Z naszych szkoleń korzystają osoby zainteresowane wiedzą o noszeniu dzieci oraz jej przekazywaniem – od mam noszących, które w noszeniu swojego dziecka odnalazły pasję i nowy fragment aktywności zawodowej do specjalistów pracujących z dziećmi i ich rodzicami – fizjoterapeutów, położnych, lekarzy, psychologów, douli, doradców laktacyjnych i promotorów karmienia piersią a także producentów i sprzedawców chust i nosideł.

Akademia Noszenia Dzieci jest niezależna od producentów, sprzedawców i stowarzyszeń.

Program szkoleń i koncepcja Akademii powstały jako wynik pracy i doświadczeń Magdaleny Sendor i Marty Żurek – mam, których własne doświadczenia noszenia dzieci zaowocowały aktywnym propagowaniem tej idei wśród rodziców a także ciągłym poszerzaniem wiedzy i kwalifikacji.

Marta Żurek i Magdalena Sendor – założycielki AND

Więcej o zespole trenerskim znajdziesz tutaj.

Jesteśmy otwarte na każdą osobę, która chce mówić, uczyć i promować noszenie w sposób podążający za rozwojem małego dziecka i potrzebami jego rodziny.

Chcesz zostać doradczynią / doradcą Akademii?

Napisz do nas lub zadzwoń 698 684 151 lub 601 944 313 – udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Jesteś zdecydowana(y) na udział w szkoleniu, skorzystaj z formularza zapisów.Zapisz

Zapisz